اقداماتی که بعد از مرخص شدن از بیمارستان لازم است انجام دهید:

افزودن به پسندها

توضیحات

 

اگر از بیمارستان مرخص میشوید، مهم است که مواردی را در نظر داشته باشید(جدول 1). از پزشکان و پرستاران خود در مورد این موارد سوال کنید:
·         علت بستری شدن در بیمارستان؟
·         اکنون نیاز است کدام داروهای جدید را مصرف کنم؟
·         مصرف کدام یک از داروهای قدیمی من، باید ادامه یابد؟
·         برای بررسی منظم وضعیت خود لازم است هر چند وقت یکبار پزشک خود را ببینم و چه اطلاعاتی باید به پزشک خود در مورد اقامت در بیمارستان بدهم؟
·         باید به دنبال چه علائم هشدار دهنده ای باشم که نشان دهنده بازگشت دوباره یا بدتر شدن مشکل من است؟
·         در مورد سوالاتم با چه کسی می توانم تماس بگیرم؟
·         آیا نیاز به تغییر رژیم یا شیوه زندگی خود دارم؟
هر کدام از این مسائل با جزییات بیشتر در زیر بحث شده است:
 
 
داروها
بسیاری از بیماران با تعداد زیادی از نسخه های جدید از  بیمارستان مرخص می شوند. گاهی اوقات آنها روی داروهایی که قبلا مصرف کرده بودند، باقی می مانند. بعضی اوقات آنها داروهایی که قبلا مصرف کرده بودند را دیگر استفاده نمیکنند.
هنگامی که شما هنوز در بیمارستان هستید، لیستی از تمام داروهایی که باید هنگام رفتن به خانه استفاده کنید را درخواست کنید. از زمانی که به بیمارستان مراجعه کرده اید، از چگونگی تغییر داروهایتان و علت آن سوال کنید. مهم است که بپرسید آیا باید داروهای جدید را همراه با داروهای قدیمی مصرف کنید یا اینکه آن ها را را جایگزین کنید.
اگر فکر می کنید در تهیه یا پرداخت داروهای خود ممکن است مشکلی داشته باشید، این مسائل را به پزشک یا پرستار خود در بیمارستان در میان بگذارید. اغلب راه هایی برای مقابله با این مشکلات وجود دارد، اما شما باید اجازه دهید تا برخی از کارکنان بیمارستان در جریان  این موضوع قرار بگیرند.
تمام داروها دارای حداقل 2 نام، یک نام تجاری و یک نام عمومی هستند. اطمینان حاصل کنید که هر دو نام تجاری و نام عمومی داروهای مورد نیاز خود را بپرسید. گاها بعضی افراد به صورت تصادفی یک نوع دارو را دو بار دریافت میکنند، زیرا یکی از قوطی ها با نام عمومی و قوطی دیگر با نام تجاری است و فکر می کنند قوطی ها حاوی داروهای مختلفی هستند؛ در حالی که یکسان هستند. معمولا، نام تجاری و عمومی داروها شبیه هم نیستند. قرص ها شکل یا رنگ متفاوتی دارند ، لذا به سادگی میتوان در مورد آن ها دچار اشتباه شد. این می تواند خطرناک باشد.
هنگامی که پس از آمدن از بیمارستان به خانه، قرار است به طور منظم  توسط پزشک ویزیت شوید، از او بخواهید که داروهایتان را دوباره با شما چک کند. اینکه به چه علت و چه داروهایی را استفاده میکنید بسیار مهم است. میتوانید لیستی از داروهایی که از بیمارستان دریافت کرده اید تهیه کنید. اما اگر به دلایلی لیست نداشته باشید، با کمک پزشک یا داروساز خود، لیستی را تهیه کنید. شما می توانید نمونه ای از این نوع لیست را در وب سایت زیر پیدا کنید:www.fda.gov/Drugs/ResourcesForYou/ucm079489.htm. در صورتی که بخواهید به پزشکان یا پرستاران اطلاع دهید که چه داروهایی را مصرف می کنید، این لیست مفید خواهد بود.
 
 
 
پیگیری های بعدی
پس از مرخص شدن از بیمارستان، بسیار مهم است که ویزیت دوباره ای با یک پزشک یا پرستار داشته باشید. ممکن است لازم باشد  تحت نظر منظم یکی از پزشکان و پرستاران قرار گیرید و یا ممکن است لازم باشد جراح یا متخصصی که در بیمارستان شما را تحت درمان قرار داده را دوباره ببینید.
در حالی که هنوز در بیمارستان هستید، مشخص کنید برای ویزیت بعدی مراقبتی خود باید نزد چه کسی بروید. گاهی اوقات کارمندان بیمارستان قبل از مرخص کردن شما از بیمارستان، برای شما وقت ویزیت تعیین میکنند. اما اگر این اتفاق نیفتاد، خودتان زمانی را انتخاب کنید.
در صورت تماس تلفنی برای تعیین وقت بعدی، توضیح دهید که شما اخیرا از بیمارستان مرخص شده و نیاز  به پیگیری درمان خود دارید.. اطمینان حاصل کنید که پزشک یا پرستاری که وقت بعدی شما را پیگیری میکند، بداند که شما در کدام بیمارستان بستری بوده اید. به این ترتیب آن ها می توانند قبل از قرار ملاقات، یک کپی از پرونده پزشکی شما را دریافت کنند.
علائم هشدار دهنده
اکثر شرایط پزشکی که می تواند باعث شود شما دوباره به بیمارستان مراجعه کنید، در صورتی که انتظارشان را نداشته اید؛ قبل از اینکه واقعا شرایط بدی را ایجاد کنند، علایم خاصی را ایجاد میکنند. این علائم یا علائم هشداردهنده گاهی اوقات "پرچم های قرمز" نامیده می شوند. آنها روش هایی هستند که بدن شما برای آنکه نشان دهد مشکلی وجود دارد از آن ها استفاده میکند. اگر این علائم هشداردهنده را بشناسید و به آن ها توجه کنید، ممکن است بتوانید قبل از اینکه خیلی جدی شوند، این مشکلات را متوقف کنید.
از پزشک یا پرستار خود بپرسید که باید به کدام علایم توجه کنید. همچنین بپرسید در صورت اتفاق افتادن آن ها چه اقداماتی باید انجام دهید. بسته به نشانه هشدار، ممکن است نیاز باشد:
·         داروهای بیشتری مصرف کنید
·         با دکتر تماس بگیرید
·         با اورژانس تماس بگیرید (با شماره ی 115 تماس بگیرد)
تماس با بیمارستان
پس از مرخص شدن از بیمارستان، گاهی اوقات دسترسی به کسی که در مورد شرایط بیماری شما اطلاعات کافی داشته باشد سخت است. به همین دلیل قبل از ترک بیمارستان اطلاعات تماس شخصی را برای تماس با وی، درخواست کنید. به این ترتیب، اگر سؤالی در مورد زمانی که در بیمارستان بوده اید داشته باشید، می دانید که از چه کسی می توان این سوال را پرسید. این مورد به خصوص در مواردی که شما بخشی از جواب آزمایش خود را هنوز از بیمارستان دریافت نکرده اید اهمیت می یابد.
 
تغییر رژیم غذایی و شیوه زندگی
بسته به شرایط پزشکی که دارید، غذاهایی که می خورید و نحوه زندگی شما ممکن است تأثیر زیادی بر سلامت شما داشته باشد. به عنوان مثال در صورتی که نارسایی قلبی دارید، خوردن بیش از حد نمک (سدیم) می تواند موجب  بستری شدن مجدد شما شود و یا اگر سکته مغزی یا حمله قلبی داشتید، ترک سیگار تا حد زیادی باعث کاهش احتمال ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی شما می شود.  لذا قبل از  مرخص شدن از بیمارستان، تعیین کنید که چه تغییراتی باید در سبک زندگی شما انجام شود.
 
تهیه وتنظیم:دکتر اکبریانی
دکتر دولت آبادی

جزئیات خاص

آپارات ---

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.