‍ مواد اولیه داروی بیماری ام اس در ایران تولید می شود/ ماه آینده رونمایی از تولید داروی دو بیماری خاص مطلب ویژه

رئیس سازمان غذا و دارو، از تولید داروی مورد نیاز دو بیماری خاص همچون ام اس در کشور خبر داد که ماه آینده از آنها رونمایی خواهد شد

dd2fc1334c9734451ce36238590474bf

به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، دکتر غلامرضا اصغری با تایید اخباری مبنی بر تولید برخی داروهای بیماری های خاص در ایران، گفت: هم اکنون توانایی تولید مواد اولیه بسیاری از داروهای بیماری های خاص در کشور وجود دارد، اما مورد به مورد متفاوت است، از سوی دیگر بحث این است که اگر این داروها تولید شوند از نظر قیمت تمام شده، بتوانند قابل رقابت با داروهای خارجی باشند که وارد کشور می شوند. 

رئیس سازمان غذا و دارو، ادامه داد: باید این موضوع نیز بررسی شود که اگر ساخت این داروها در کشور اتفاق بیفتد با توجه به توانمندی هایی که در این زمینه وجود دارد، امکان تولید انبوه آن وجود داشته باشد. 

وی تصریح کرد: اخیرا حداقل دو مورد دیگر از داروهای مورد نیاز بیماران خاص از جمله ام اس در کشور تولید شده است که مراحل آزمایشی خود را می گذرانند و هم از نظر کیفیت و هم قیمت برتر از نمونه های خارجی خود هستند و بعد از تکمیل آزمایشات تا یک ماه آینده رونمایی خواهند شد. 

اصغری در مورد میزان دپوی دارو برای زمان تحریم یادآور شد: تاکنون برای بازه های زمانی مختلف یک سال، هشت ماه، شش ماه داروهای متنوعی را برای رفع نیاز بیماران در زمان تحریم دپو کرده ایم. 

رئیس سازمان غذا و دارو، در پایان انتشار اخباری مبنی بر فوریتی شدن داروی آموکسی سیلین در کشور را تکذیب کرد و تاکید کرد که این دارو در کشور به مقدار کافی در حال تولید و در دسترس است.

چهارشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۷

منبع خبر :سازمان غذا ودارو

 

آخرین ویرایش در شنبه, 07 مهر 1397 11:05

131 نظرها

نظرات خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.