مطالعات جدید توصیه به درمان 7 روزه مترونیدازول برای تریکوموناس می کند

1

درمان تک دوز برای ریشه کنی تریکوموناس در بیماری مقاربتی کافی نمی باشد.این بیماری می تواند سبب عوارض جدی زمان تولد و مستعد کردن بیمار به ابتلا به HIV شود.

برای بیشتر از 30 سال درمان استاندارد تریکوموناس که بیشتر از 143 میلیون نفر را در کل جهان سالیانه درگیر می کند ،تک دوز مترونیدازول یا تینیدازول بوده است.در مطالعه ای روی بیشتر از 600 خانم ،گروهی از بیماران مترونیدازول 2 گرم تک دوز یا 500 میلیگرم 2 بار در روز برای 7 روز را دریافت کرده اند.نتایج نشان می دهد بیمارانی که در گروه درمان 7 روزه قرار داشته اند تست تریکوموناس واژینالیس مثبت کمتری(11 درصد در مقابل 19 درصد) داشته اند.

عوارض جانبی دارو در هر دو گروه مشابه بوده و تهوع و سردرد و استفراغ شایعترین موارد گزارش شده است و رژیم 7 روزه مترونیدازول رژیم پذیرفته شده تری در بین زنان می باشد.

در ایالات متحده هر ساله 3.7 میلیون مورد جدید از این بیماری را داریم که خطر ابتلا یا انتشار HIV را بیشتر کرده و در زنان باردار سبب زایمان زودرس و نوزادی با وزن زمان تولد کم می شود. بنابراین محققان امیدوارند بر پایه این مطالعات رژیم درمان این بیماری توسط CDC تغییر یابد.


18 اکتبر 2018

تهیه وتنظیم:فاطمه خلیلی

منبع خبر:uspharmacist

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 آذر 1397 08:43

نظرات خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.