ایمنی اسکنر های فرودگاه برای افراد دارای ایمپلنت های قلبی

 

محققان، عبور افراد با ایمپلنت های قلبی مانند دستگاه pacemaker و defibrillator را از میان دستگاه بادی اسکنر( body scanner) هایی که در فرودگاه یا مناطق حفاظتی تعبیه شده است بدون اشکال و ایمن تلقی کرده اند.

با گسترش استفاده ازدستگاه های بادی اسکنر در سراسر جهان، نگرانی وجود دارد که این دستگاه ها در عملکرد ایمپلنت های قلبی که برای درمان آریتمی بکار رفته است، اختلال ایجاد کنند.

محققان 1000بیمار دارای cardiac implantable electronic devices (CIEDs) را مورد مطالعه قرار دادند که از این میان 80% افراد نسبت به عبور از میان این دستگاه ها ابراز نگرانی کردند.

این محققان بیش از 1000 اسکن از بدن این بیماران را آنالیز کردند و دیدند که اسکن ها اثری بر عملکرد دیوایس های قلبی نداشتند و هیچ یک از CIEDs توسط اسکنر ها شناسایی نشده بودند.

این مطالعه برای اولین بار اثر دستگاه های بادی اسکنر را بر CIEDs بررسی کرد و هدف آن کمک به آسودگی خاطر بیماران هنگام عبور از این دستگاه ها بود.

بنابراین طبق نتایج این مطالعه، بیماران میتوانند بدون نگرانی سفر کنند و دیگر برای عبور از چک پوینت های حفاظتی نیاز به افشای اطلاعات پزشکی خود ندارند.

8 می 2019

تهیه وتنظیم: دکتر ساینا سعادت

منبع خبر :drugs.com

 

نظرات خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.