تایید اولین دستگاه پوشیدنی ضد میگرن توسط سازمان غذا وداروی آمریکا

 

Nerivio_Migra اولین وسیله پوشیدنی ضد میگرن است. Theranica شرکت سازنده این دستگاه، ادعا می کند افراد در زمان حملاتمیگرن می توانند با پوشیدن دستگاه در قسمت بالایی بازو و استفاده از تلفن هوشمند درد ناشی از حمله را کاهش دهند.

دستگاه برای درمان حاد میگرن با یا بدون اورا در بزرگسالانی است که میگرن مزمن ندارند. دستگاه از طریق ایجاد پالس های الکترونیکی باعث تسکین درد می شود.

سازمان غذا وداروی آمریکا تاییدیه خود را بر اساس مطالعه رندوم، دو سر کور کنترل شده با دارونما شامل 252 بیمار با 2 تا 8 حمله میگرن در ماه، صادر کرده است.

افراد در مطالعه با استفاده از Nerivio Migra در مقایسه با دارو نما حدود 30 درصد کنترل درد بهتری داشتند (66.7 درصد با دستگاه و 38.8 درصد با دارونما). همچنین بعد از دو ساعت از حمله احساس عدم درد با دستگاه 37.4 درصد و با دارو نما 18.4 درصد گزارش شد و رهایی از علایم آزار دهنده بعد از دو ساعت با دستگاه 46.3 درصد و با دارونما 22.2 گزارش شد.

کاهش درد تا 48 ساعت بعد از درمان ادامه پیدا کرد. آثار جانبی ناشی از درمان با دستگاه در میان گروه درمان شده و دارونما یکسان بود (4.8 درصد در مقابل 2.4 درصد). این آثار جانبی شامل احساس گرمی، بی حسی موقت دست یا بازو،قرمزی پوست، خارش پوست، اسپاسم عضلانی و درد در بازو و شانه ها یا گردن، می باشد. همگی علایم خفیف گزارش شد که در طول 24 ساعت برطرف شدند و به دارودرمانی نیازی پیدا نکردند.

نورولوژیست مسعود آشینا، پزشک و PhD مرکز سردرد دانیش و عضو جامعه بین المللی سردرد در مصاحبه خبری گفت: "دستگاه می تواند درد حملات میگرنی را به طرز قابل ملاحظه ای کاهش دهد در حالی که عوارض جانبی ناشی از دارودرمانی را نیز در پی نخواهد داشت".

شرکت قصد دارد محصول خود را با قیمت معقول از امسال در ایالات متحده به فروش برساند.

 

20 می 2019

تهیه وتنظیم: رضا برادران افتخاری

منبع خبر:webmd

 

نظرات خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.