تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای اسپری بینی میدازولام (Nayzilam)

 

Nayzilam یک بنزودیازپین است که برای درمان حاد تناوب حمله های تشنجی(مانند seizure clusters, acute repetitive seizures)که متمایز از الگوی تشنج معمول بیماران در(بیماران مبتلا به صرع 12 ساله وبالاترهستند) می باشد.

در حال حاضر Nayzilamاولین و تنها داروی نازال مورد تایید FDA برای درمان seizure clusters می باشد. برآوردشدهاست که بیش از150000نفردرایالات متحده بابیماری صرع کنترل نشده نیز دارایseizure clusters هستند.

درمان seizure clusters مهم است زیرا اگر درمان نشده باقی بماند ، seizure clusters میتواندخطرآسیب جسمی،آسیب های عصبی، تشنج های طولانی مدت و وضعیت صرع را افزایش دهد. Nayzilam یک درمان کوتاه مدت برایseizure clusters دربیماران مبتلا به صرع است. اسپری بینی به عنوان یک درمانsingle use که میتواند توسطبیمارحمل شود، طراحی شده است.

Nayzilam میتواند توسط فردی که متخصص در حوزه ی سلامت نیست برای بیماران که به طورفعال درزمان ومکانseizure clusters رخ می دهد تجویز شود.Nayzilam می تواند برای بیمارانی که این تشنج های مخرب راتجربه می کنند، ارزشمند باشد.

Nayzilam اولینداروی جدیداست که برای درمانseizure clusters در بیش از 20 سال درایالات متحده مورد تایید قرارگرفته است. استفاده از راه نازال نمیتواند برای بیمارانی که درحال حاضرگزینه های درمان محدودی دارندارزش قابل توجهی داشته باشد. دکترSteven S. Chung، مدیراجرایی و برنامه ای ازموسسه نوروساینس و مدیر برنامه صرع درBanner مرکز پزشکی دانشگاه میگوید:"وقتی یک بیمارseizure clusters راتجربه می کند، علاوه بر ایجاد ریسک بیشتر برای افزایش موارد بستری در بخش اورژانس و موارد اضطراری جدی تر تشنج، اغلب بر کیفیت کلی زندگی آنها تأثیر قابل توجهی دارد."." علاوه براین، به عنوان یک متخصص مغز و اعصاب در صرع، درمان seizure clusters امروزه مانعچالش برانگیز بسیاری از بیماران است. دردسترس بودن یک گزینه جدید درمان مانندNayzilam ، به بهبود زندگی بیماران وخانواده های آنها کمک می کند."

20 می 2019

منبع خبر : drugs.com

تهیه وتنظیم:سعیده سادات موسوی

نظرات خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.