اثریا عارضه جدید استامینوفن شناخته شد!؟!

 

اخیرا مطالعه ای با کمک 114 دانشجو انجام شده که نشان می دهد که مصرف 1000 میلیگرم استامینوفن در مقایسه با پلاسبو، باعث کاهش احساسات و عواطف می شود.

در واقع افراد قادر به تشخیص موقعیت های لذت بخش، ناراحت کننده و یا تحریک کننده احساسات و عواطفشان بودند ولی آن ها برایشان محسوس نبود.

دکتر میشکوسکی، پی اچ دی دپارتمان سایکولوژی دانشگاه اوهایو نیز این واقعه را تایید کرده اند که استامینوفن در درک و شناخت افراد از موقعیت ها اثری ندارد و فقط باعث کاهش احساسات افراد می شود؛ و این بدان معنی نیست که تجویز استامینوفن برای بیماران دچار درد باید متوقف شود؛ زیرا درد خود یک حس آزار دهنده است و استامینوفن بعنوان یک داروی بدون نسخه جز بهترین انتخاب ها برای رفع مشکل می باشد.

این مطالعه با هدف بررسی تاثیرات استامینوفن بر رفتار اجتماعی افراد انجام گرفت. "فرد مصرف کننده استامینوفن نسبت به افراد دیگر و موقعیت ها چه احساساتی دارد و چگونه با مسائل برخورد می کند؟"

در سال 2016 مطالعه ای با هدف بررسی تجربه احساسات منفی در افراد با مصرف استامینوفن در قیاس با پلاسبو انجام شده بود (لینک مقاله؛ https://academic.oup.com/scan/article/11/9/1345/2224135 ) ولی در این مقاله 114 دانشجوی در حال تحصیل دانشگاه اوهایو به صورت رندوم انتخاب شدند و 59 نفر 1000 میلیگرم استامینوفن و 55 نفر پلاسبو دریافت کردند.

17 آوریل 2019

منبع: Medscape

تهیه وتنظیم: دکتر پیر جمادی

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 11 شهریور 1398 10:51

نظرات خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.