ریسک بزرگترین فوتی شما بعد از عمل کجاست؟

 

یافته های یک مطالعه جدید نشان می دهد بیمارانی که عمل جراحی غیرقلبی دارند احتمالا بیش از اینکه در اتاق عمل بمیرند بعد از اینکه بیمارستان را ترک می کنند فوت می کنند

محققین اطلاعات مربوط به ۴۰۰۰۰ بزرگسال با سن ۴۵ و بیشتر را که در ۲۸ مرکز از ۱۴ کشور در آمریکای شمالی و جنوبی، آسیا، اروپا، آفریقا و استرالیا تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند بررسی کردند. از میان بیماران ، ۱.۸٪ در مدت ۳۰ روز پس از عمل فوت شدند. اغلب خونریزی فراوان، آسیب به ماهیچه قلب و عفونت شدید(سپسیس) بالغ بر ۴۵٪ فوتی ها را در برگرفته است.

فقط ۰.۷٪ از فوتی ها در اتاق عمل رخ داده در حالیکه ۲۹٪ پس از ترک بیماران از بیمارستان اتفاق افتاد.

این بررسی در ۲۹ جولای در مجله موسسه پزشکی کانادا منتشر شد.

نویسنده این بررسی دکتر پی.جی دوروکس در یک مجله منتشره خبری گفت: باتوجه به اینکه بیشتر فوتی ها در عمل های غیر از مشکلات قلبی نه در اتاق عمل؛ بلکه بعد از آن رخ می دهد، تلاش ها برای بهبود مراقبت بعد از جراحی در بیمارستان و منزل اهمیت بالقوه برای کاهش مرگ و میر دارد. او یک محقق ارشد در دانشگاه مک مستر همیلتون در اونتاریوی کانادا می باشد.

همچنین دوروکس اظهار داشت: هرسال تقریبا ۱۰۰ میلیون بزرگسال در سن ۴۵ سال یا بیشتر در سطح جهان متحمل عمل جراحی غیرقلبی می شوند، بنابراین برآورد می شود که ۱.۸ میلیون نفر بخاطر شرایط سخت طی ۳۰ روز فوت می‌کنند.

وی اضافه کرد: این بدین معناست که مرگ پس از جراحی یک بار سنگین برای سلامت جهانی است.

نویسندگان این مطالعه اظهار دارند جلوگیری از برخی از این فوتی ها از طریق تلاش هایی که روی پیشگیری، تشخیص اولیه و مدیریت بندآوردن خونریزی، پی آمد قلبی و عفونت تمرکز می کند امکان پذیر است.

29 جولای 2019

تهیه وتنظیم: دکتر سپیده سبحانی

منبع خبر: .drugs.com

نظرات خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.