سازمان غذا و داروی آمریکا اولین درمان برای هیپوگلیسمی شدید بدون تزریق را تصویب می کند.

 

این اولین گلوکاگونی است که برای معالجه اضطراری هیپوگلیسمی شدید تأیید شده و بدون تزریق قابل استفاده است. این محصول برای درمان هیپوگلیسمی شدید در بیماران بالای 4 سال مبتلا به دیابت تأیید شده است.

جنت وودکاک ، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات داروهای FDA گفت: "افراد مبتلا به دیابت ، در معرض خطر افت قند خون خود، پایین تر از سطح نرمال، قرار دارند. وی خاطرنشان کرد: محصولات بسیاری در بازار برای کسانی که به انسولین نیاز دارند وجود دارد، اما تا امروز، افرادی که از اپیزود شدید هیپوگلیسمی رنج می برند باید با تزریق گلوکاگون درمان شوند، که ابتدا باید در یک فرایند چند مرحله ای مخلوط شود. روش جدید برای تجویز گلوکاگون ممکن است روند کار را ساده کند، که می تواند در طی اپیزود بسیار مهم باشد، به خصوص که ممکن است بیمار در این مدت هوشیاری خود را از دست داده یا دچار تشنج شود. " پودر گلوکاگون بینی در یک دستگاه پخش کننده یکبار مصرف قرار می گیرد که می تواند به شخصی که به اپیدمی شدید هیپوگلیسمی مبتلا است ، تجویز شود. این محصول با تحریک کبد برای آزاد کردن گلوکز ذخیره شده در جریان خون ، قند خون را در بدن افزایش می دهد.

پودر گلوکاگون بینی نباید توسط افراد مبتلا به فئوکروموسیتوم یا افراد مبتلا به انسولینوما مصرف شود. علاوه بر آن، این محصول نباید توسط افراد با حساسیت به گلوکاگون یا مواد غیرفعال موجود در آن برای بیمار مورد استفاده قرار گیرد. این محصول برای افرادی که مدت طولانی روزه می گیرند ، دچار کمبود آدرنال یا هیپوگلیسمی مزمن هستند، احتیاط مصرف دارد. شایع ترین عوارض جانبی مرتبط با پودر بینی گلوکاگون تهوع، استفراغ، سردرد، سوزش دستگاه تنفسی فوقانی، آبریزش و قرمزی چشم و خارش است.

 

تهیه وتنظیم: دکتر مهشید کارگر

منبع خبر: pharmacist.com

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 04 آذر 1398 09:17

6592 نظرها

نظرات خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.