پره گابالین باعث کاهش تشنج در صرع فوکال مقاوم به دارو می شود

 

مطابق با مطالعه جدید مروری کوکرین، زمانی که پره گابالین به درمان ضد صرع فعلی اضافه شود، باعث کاهش فرکانس تشنج در بیماران مبتلا به صرع فوکال مقاوم به دارو می شود.

پره گابالین یک داروی ضد صرع جدید تر است که خصوصا در یک سوم از بیمارانی که علارغم درمان دارویی تشنج در آنها ادامه پیدا می کند جهت بهبود پیامد ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دکتر Bresnahan و همکاران از دانشگاه لیورپول انگلستان، که یافته هایشان در دیتابیس کوکرین در تاریخ 9 جولای به صورت آنلاین چاپ شده است، مطالعه مروری سال 2014 در مورد اضافه کردن پره گابالین برای صرع فوکال مقاوم به درمان را به روز رسانی کرده اند. این به روز رسانی شامل 3 مطالعه جدید می شود که در مطالعه مروری قبلی نیامده است.

در 7 مطالعه بالینی که پره گابالین را با پلاسبو مقایسه کرده اند، بیمارانی که پره گابالین دریافت کرده بودند، به صورت معناداری 28/2 برابر بیشتر کاهش 5 درصدی یا بیشتر را در فرکانس تشنج نشان دادند. با افزایش دوز پره گابالین از 300 میلی گرم در روز به 600 میلی گرم در روز، شانس این پاسخ دو برابر می شود.

همچنین یک نتیجه معنادار این است که احتمال بدون تشنج بودن با پره گابالین 94/3 برابر  بیشتر از پلاسبو می باشد. اما بیمارانی که با پره گابالین درمان شده اند با احتمال 35 درصد بیشتر به هر دلیلی مطالعه را ترک کردند و 65/2 برابر بیشتر به دلیل عوارض جانبی در مقایسه با پلاسبو، مطالعه را ترک کرده اند.

در 3 مطالعه بالینی که پره گابالین را با داروی فعال مقایسه کرده اند، بیمارانی که پره گابالین دریافت کردند با احتمال 47 درصد بیشتر نسبت به آنهایی که لاموتریژین دریافت کردند، کاهش 50 درصد یا بیشتر در فرکانس تشنج داشتند، در حالیکه این نتایج برای پره گابالین در مقایسه با لوه تیراستام یا پره گابالین در مقایسه با گاباپنتین، از نظر آماری معنا دار نبود.

نسبت قطع درمان برای پره گابالین و 3 داروی فعال دیگر، مشابه بود.

عوارض جانبی ناشی از پره گابالین شامل آتاکسی، سرگیجه، خواب آلودگی، افزایش وزن و خستگی بوده است.

نویسندگان نسبت اطمینان شواهد در این مطالعات را خیلی پائین تا متوسط در نظر گرفته اند.

دکتر French، از مرکز صرع نیویورک، که در مورد استفاده ادجوانت پره گابالین در صرع فوکال مطالعه کرده اند (اما در این مطالعه نیامده است)، نظرشان این است: " به نظر می رسد دارو در مطالعات بالینی نسبت به استفاده آن در کلینیک، کارایی بیشتری داشته است. این دارو در امکانات ما قرار دارد، اما خط اول یا دوم نمی باشد ".

" ریسک افزایش وزن برای بیماران مشکل ساز است ".

31 جولای 2019

منبع خبر: medscape

تهیه وتنظیم: دکتر ندا کولائی نژاد

آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 آذر 1398 10:26

نظرات خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.