درمانی جدید برای بیماران مبتلا به میگرن

 

سازمان غذا و داروی آمریکا قرص های Reyvowlasmiditan)) برای درمان حاد میگرن با یا بدون اورآ در بزرگسالان تایید کرد.

Reyvow برای درمان پیشگیرانه ی میگرن کاربردی ندارد.

سردرد های میگرنی اغلب به عنوان یک درد شدید ضربان دار در یک منطقه از سرتوصیف می شود،تهوع ویا استفراغ وحساسیت به نور وصدا نیز می تواند در کنار سردرد های میگرنی وجود داشته باشد.تقریبا یک سوم افراد مبتلا به میگرن کمی قبل از شروع میگرن اورآ را تجربه می کنند. اورآ می تواند به صورت دید زیگزاکی یا از بین رفتن موقت بینایی ظاهر شود.

اثربخشی دارو برای درمان میگرن حاد در دو کارآزمایی تصادفی،دوسویه کور،کنترل شده با دارو نما نشان داده شده است. در این مطالعات حملات میگرن 31777بیمار از بزرگسالان با سابقه ی میگرن با یا بدون اورآ با این دارو تحت درمان قرار گرفته است.در هر دو مطالعه ،در صد بیمارانی که با مصرف تمام دوز های داروی Reyvow ،درد آن ها برطرف شده و بیشترین علایم ازار دهنده ی میگرنی آنها (تهوع،حساسیت به نور یا صدا) دو ساعت بعد درمان رفع شده است به طور قابل توجهی در مقایسه با بیماران دارو نما بیشتر بوده است.

مصرف این دارو می تواند منجر به اختلال در رانندگی شود لذا توصیه می شود تا حداقل 8 ساعت از رانندگی وانجام کارهایی که نیاز به دقت دارد پرهیز شود،دارو همچنین می تواند باعث گیجی وخواب آلودگی شود.

بهتر است در صورت مصرف همزمان با الکل یا سایر داروهای سرکوب کننده ی اعصاب مرکزی ،مصرف این دارو با احتیاط صورت گیرد.

سرگیجه،خستگی،احساس مورمو شدن یاسوزش در پوست(پاراستزیا) وخواب آلودگی از عوارض جانبی شایع گزارش شده در کارآزمایی های بالینی می باشد

11 اکتبر 2019

تهیه وتنظیم: دکتر فاطمه دولت آبادی

منبع خبر:سازمان غذا وداروی آمریکا

 

نظرات خود را بنویسید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق نزد داروخانه سیزده آبان محفوظ است.